Uwaga ! rozpoczynamy Nowennę przed aktem Przyjęcia Jezusa za Króla 10 listopad 2016

Dzisiaj tj. 10 listopada 2016 rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

W Kościołach pierwszego dnia nowenny wierni będą modlić się o uznanie Panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu, w kolejnych dniach będą dziękować za 1050-lecie Chrztu Polski, za Boże miłosierdzie oraz za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski. Piąty dzień nowenny będzie przebłaganiem za narodowe grzechy, szósty modlitwą o wyrzeczenie się złego ducha i wszystkich jego spraw. W siódmym dniu nowenny wierni przyrzekną, że będą pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla, natomiast w ósmym, że będą budować Królestwo Jezusa Chrystusa Króla w naszym Narodzie. Ostatni dzień nowenny będzie podsumowaniem kolejnych dni modlitwy, a jego tematem będą słowa: „Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie”.

Dla tych którzy nie mogą być w Koście lub tam gdzie nie jest odprawiana nowenna proponujemy odprawić ją w domu. Nowenna do ściągnięcia znajduje się na stronie Episkopatu Polski, oto link: http://episkopat.pl/wp-content/uploads/2016/11/NOWENNA_przed_Jubileuszowym_Aktem_ost-1.docx